Козельщинський Будинок дитячої та юнацької творчості

Меню сайту

 

 У Козельщинському Будинку дитячої та юнацької творчості відбулися цікаві та змістовні заходи для школярів до дня Святого Миколая.

     18 грудня 2015 року пройшов святковий ранок «Ходить світом доброта»,  у якому взяли участь вихованці гуртка «Християнська етика в українській культурі» (керівник: Н.Г.Калашник) та вокального гуртка (керівник: Савченко Л.Б.). Діти переглянули відеоматеріали про житіє святителя Миколая, розповідали вірші, співали. На завершення свята і дорослі, і діти отримали солодкі дарунки із «чарівної скриньки», в яку кожен повинен був покласти  тільки добрі помисли та вчинки.

     Напередодні свята у відділі декоративно-прикладного мистецтва діти разом із керівниками гуртків Ілющенко Ю.І. та Телятник Т.В. приготували медові пряники у вигляді геометричних фігур, зірочок, ялинок та декоративно оздобили їх.

 " /> 

 

Будинок дитячої та юнацької творчості – це світ дитинства, творчого пошуку і дозвілля. Позашкільна освіта у БДЮТ доповнює знання та навички дітей, вдосконалює їх, вчить творити, мріяти, досягати результатів. Майже всі діти району можуть обрати власний освітньо-творчий маршрут завдяки тому, що гуртки БДЮТ працюють не лише в Козельщині, а й на базах дев’яти шкіл та трьох дитячих садочків району

 

 

 

30 вересня 2015 року педагоги, вихованці Будинку творчості та їхні батьки з’їхалися зі всього району на загальні збори колективу,  щоб висловити свої думки з теми: «  Напрямки розвитку позашкільної освіти в БДЮТ: виклик часу».

Збори колективу розпочала директор з багаторічним досвідом педагогічної роботи Калашник Ніна Григорівна. Вона говорила про якість позашкільної освіти як основу її конкурентоспроможності.  Для збереження та подальшого розвитку позашкільної освіти важливо знаходити нові підходи, сучасні форми роботи для задоволення потреб дітей та юнацтва. Позашкільна освіта повинна триматися не на реформуванні чи пристосуванні, а на модернізації усього процесу. Якість освіти значною мірою залежить від кадрів. Педагог до якого приходять діти має бути гарним співрозмовником, цікаво викладати, майстерно демонструвати власні здібності. Всі дорослі ( і педагоги, і батьки) повинні пам’ятати, що Дитинство дається один раз, отже ми не маємо права на помилку і просто зобов’язані зробити світ Дитинства радісним і щасливим попри всі негаразди сьогодення. При цьому особливу увагу слід звернути на соціально незахищені категорії дітей і молоді.Щиро і невимушено до спілкування долучилися вихованці будинку творчості. Вони розказували про свої захоплення , відповідали на запитання , запропонували створити «Скриньку побажань» в яку кожен міг би внести свої пропозиції щодо вдосконалення роботи БДЮТ. Питання співпраці ПНЗ та сім’ї з метою розвитку інтересів , здібностей дітей висвітлювали присутні батьки вихованців. Зокрема, Колісніченко Ю.Ю.  з турботою звернула увагу на відсутність щирого спілкування батьків і дітей, часті відмовки батьків на відсутність часу,  поділилася сподіваннями, що кожна матір знайде час на спілкування з власною дитиною, закликала батьків прилучати дітей до творчості, до занять в гуртках. Про втрату духовності говорив отець Констянтин, якого як і багатьох батьків  турбують комп’ютерні ігри , які пропагують насильство. Батьки повинні стати взірцем поведінки для дитини, вони повинні відчувати задоволення від спілкування з дітьми, цікавитися їхніми захопленнями.  Співзвучно звучав виступ голови ради музею етнографії Кравченка І.М., який  сказав, що підтримка освіти за інтересами і є викликом часу, адже діти – наше майбутнє . У виступах педагогів закладу ЛазоренкоН.О., Іллющенко Ю.І., Соловйової Р.В. червоною ниткою звучали слова великого педагога А.С. Макаренка: «наші діти – це в майбутньому наші сльози, або наша радість». Охочих виступити було багато. Кожен виступ супроводжувався аплодисментами, і так в невимушеній обстановці непомітно пролетіло біль ніж три години спілкування.

 

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості підготували невеличку програму- привітання улюбленим педагогам "Хай бринять ваші душі від щастя!"

 

 

 

 

   15 квітня 2015 року у Козельщинському БДЮТ відбулося традиційне свято Великодня. Програмою заходу було передбачено літературно-музичне дійство за участю вихованців гуртка «Християнська етика в українській культурі, що діє у  Козельщинському навчально-виховному комплексі, а також проведено виставку малюнків, композицій та виробів «Великодній передзвін», до якої залучено вихованців гуртків духовно-морального спрямування, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, що діють у БДЮТ, дошкільних та загальноосвітніх закладах району. Найяскравішим витвором стало Великоднє дерево, прикрашене писанками з традиційним полтавським орнаментом та мальованками.  

 

У заході взяли участь запрошені гості: благочинний Козельщинського округу отець Богдан (Матвіїв) та завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти, сім'ї та молоді райдержадміністрації Т.О.Бутенко.

     На завершення свята для дітей було проведено Великодні ігри.

 

 

20 лютого в Козельщинському Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося свято Масляної

Вихованці гуртка розповіли присутнім про традиції свята, адже триває воно цілий тиждень, перед Великим постом, тож кожен день має свої особливості.

 Не обійшлося тут без ігор та розваг. Учасники та гості під час веселого дійства мали змогу посмакувати традиційними стравами Масляної: млинцями та оладками.

 

14 січня 2015 року у БДЮТ відбувся святковий концерт для дітей із соціально-незахищених категорій сімей. Вихованці та педагоги БДЮТ представили глядачам театралізовану постановку казки «Таємниця Снігової Королеви». Звучали пісні у виконанні вихованців вокальної студії «Первоцвіт» (керівник: Роща О.М.). З цікавістю діти взяли участь у музичних іграх та розвагах, розглянули виставку творчих робіт «Зимова радість». Солодкі подарунки для дітей надав центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді райдержадміністрації.

   

   

Під час зимових канікул проведено цілий ряд масових виховних заходів. Серед них – конкурс традиційних страв, що відбувся 5 січня 2015 року. Діти з цікавістю ознайомилися із традиціями приготування 12 різдвяних страв, а також із звичаями святкування різдвяно-новорічних свят на Україні. Найцікавішими виявились конкурсні завдання з приготування вареників, а також вікторина, з якої діти дізнались більше про харчування українців у давнину.

 

 
 
 
 
 
 

24 грудня у Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний конкурс "Зимові фантазії". Учасники завітали зі своїми виробами та готові до творчої праці на місці. Прибуло 7 команд. Команда складалася з 3 чоловік: керівник та двоє учнів.Оцінювали вироби члени журі: Бутенко Тетяна Олександрівна (завідувач районного методичного кабінету відділу освіти, сім’ї та молоді РДА), Калашник Ніна Григорівна (директор БДЮТ), Бутенко Олена Віталіївна (методист БДЮТ). Слід відмітити, що робота журі виявилася надзвичайно складною: вироби були представлені оригінальні, майстерні, цікаві за формою та складністю. Переможців визначали у трьох номінаціях: «Зимова хатинка», «Різдвяна ялинка» (ці роботи виконувалися дітьми вдома), «Віфлеємська зірка» (роботу виконували учасники конкурсу у Будинку дитячої та юнацької творчості». Дві години кипіла робота над створенням Віфлеємської зірки. Учасники працювали завзято і натхненно. Цікаво було спостерігати як з плином часу із незрозумілих заготовок та різних матеріалів виходили унікальні зірки. Працюючи над виробами учасники довели, що мають творчу натуру, креативне мислення, бажання творити щось красиве.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
18 грудня 2014 року у Будинку творчості відбувся виховний захід «Подорож до Святого Миколая», у якому взяли участь вихованці гуртка «Християнська етика в українській культурі» БДЮТ (керівник: Калашник Н.Г.). Третьокласники ознайомилися із містами Греції, Італії, що пов’язані з життям святителя Миколая, про інсценізували історію про допомогу святого Миколая бідній сім’ї. Лунали прохання від дітей про допомогу святого стати їм добрими та милосердними. На закінчення свята школярі отримали гостинці з вітальними листівками та побажаннями щодня творити добро.
 
 
 
 

14 листопада 2014 року у Козельщинського Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося свято "Веселий ярмарок». Діти і гості поринули в ту далеку епоху і зазирнули на український ярмарок, на якому можна було весело провести час. Розвиток допитливості і цікавості, бажання знати більше про культуру, побут і звичаї українського народу - було метою цього дійства.

 
 
 
 
 
 

13 листопада 2014 року у Будинку дитячої та юнацької творчості проведено інтелектуальний конкурс «Українську мову знай – гарно й чемно розмовляй», присвячений Дню української писемності та мови.

 
 

У заході взяли участь восьмикласники Козельщинського НВК (керівник: вчитель-філолог Ковтун В.І.), що змагалися командами у набутих знаннях з рідної мови. Для оцінювання правильності відповідей, передбачених конкурсом, було запрошене компетентне журі у складі педагогів-мовників. Власне конкурсні завдання виявились для учасників досить цікавими: розминка, «добери епітети до слів», «склади прислів’я», «перекладачі», «буриме», вікторина для капітанів, «утвори слово», домашнє завдання – захист школярами свого розуміння краси рідної мови.

 

 

Школярі переконалися у тому, що рідна мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. Саме тому її треба берегти, примножувати та передавати наступним поколінням. Адже в мові народу – його багатовіковий досвід, здобутки культури, духовна самобутність.

 

Про багатство і красу інших мов розповіли вчитель англійської та французької мови Литвин І.В., вчитель російської мови та літератури Кравченко Н.М., керівник гуртка англійської мови БДЮТ Соловйова Р.В. Звучали поетичні рядки різними мовами, а також настанови щодо необхідності знань інших мов для кожної освіченої людини, що є не лише показником її мовленнєвої культури, але і шляхом пізнання досягнень науки, техніки, світової культури.

         23 квітня 2014 року до Великоднього свята у Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся Фестиваль Писанки. Яскраві творчі роботи, писанки та композиції представили понад 100 учасників фестивалю. Власні роботи презентували наймолодші вихованці гуртка "Образотворче мистецтво" (керівник Ілющенко Ю. І.) та художньої студії "Палітра" (керівник Єгорова В. В.). Бісерні вироби, картини в техніці паперопластики, квілінгу, колажі підготували до фестивалю вихованці гуртків "Бісероплетіння" та "Майстерня умільців" (керівник Півень Н. М.). Музичні вітання з Великоднем подарували вихованці вокального гуртка "Натхнення" (керівник Пошенко В. С.)

 

 

 

 

  
 

            25 березня 2014 року, під час весняних шкільних канікул,  у Будинку дитячої та юнацької творчості  проведено День туризму. Більше тридцяти школярів  разом з керівниками гуртків вирушили на екскурсію до соснового лісу та річки  Ворскли, що в селі Ліщинівка. Прогулянки лісом та до місцевих озер, милування неповторною красою природи  на узбережжі річки не лише справили якнайкращі  враження, а й стали чудовим  відпочинком для дітей та дорослих.

  

 

 

 

   

 

  

  

 

 

 

12 лютого 2014 року у Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний конкурс з образотворчого мистецтва «Барвисте перевесло». Учасники виконували конкурсні завдання на тему, присвячену 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка. Переможцями  конкурсу стали:

 

-       у номінації «живопис»

 

Шапаренко Ярослав, вихованець гуртка «Образотворче мистецтво»  БДЮТ на базі Бреусівської  ЗОШ  І – ІІІ ступенів  ( І вікова категорія: 10-13 років)

 

Тристан Марина, вихованка художньої студії «Палітра» Козельщинський БДЮТ  ( ІІ вікова категорія: 14-17 років)

 

-       у номінації «графіка»

 

Одуденко Дарина, вихованка гуртка «Вернісаж» БДЮТ на базі  Лутовинівської  ЗОШ  І – ІІ ступенів   ( І вікова категорія: 10-13 років)

 

Кононова Ірина, вихованка гуртка «Барвистий пензлик» БДЮТ на базі Хорішківської ЗОШ  І – ІІІ ступенів ( ІІ вікова категорія: 14-17 років)

 

-       у номінації «скульптура»

 

Солдатова  Анна, вихованка гуртка «Вернісаж» БДЮТ на базі Лутовинівської ЗОШ  І – ІІ ступенів ( І вікова категорія: 10-13 років)

  

Відзначилися яскравістю та оригінальністю змісту творчі роботи  вихованців:

 

-       Старушко Юлії    гурток «образотворче мистецтво» БДЮТ;

 

-       Рокочі Валерії    художня студія «Палітра» БДЮТ;

 

-       Тимошенко Анастасії – гурток «Вернісаж» БДЮТ на базі Лутовинівської ЗОШ  І – ІІ ступенів;

 

-       Карнауха В’ячеслава – гурток «Образотворче мистецтво» БДЮТ на базі Бреусівської  ЗОШ  І – ІІІ ступенів;

 

-       Жиглатої Анастасії – гурток «Барвистий пензлик» БДЮТ на базі Хорішківської ЗОШ  І – ІІІ ступенів.

  

  

 

  

  

          09 січня 2014 року у БДЮТ відбулося музично-театралізоване свято «Світло Різдва», у якому взяли участь 30 вихованців, педагоги БДЮТ та батьки.  Після постановки різдвяної казки, поетичних рядків та колядок свято продовжилось за чашкою чаю та солодощами.  

  
 

     

 

     

 

                                 

 

         25 грудня 2013 року у БДЮТ відбувся районний конкурс з декоративно-прикладного мистецтва «Зимові фантазії» за участю команд вихованців і педагогів БДЮТ та учнів і вчителів загальноосвітніх шкіл району, залучені 21 учень  та 13 педагогів.

 

   

 

   

  
 
         У дні зимових свят  за сприяння відділу освіти, сім'ї та молоді райдержадміністрації вихованці та педагоги Будинку дитячої та юнацької творчості  відвідали святковий благодійний концерт до дня Святого Миколая, що проходив у Палаці культури  Кредмаш м.Кременчука. Учасники заходу оглянули виставку різдвяно-новорічних сувенірів та виступи колективів дитячої музичної школи №2 м.Кременчука, недільних шкіл для дітей, Кременчуцького педагогічного училища, військового училища м.Кременчука, творчих дитячих та дорослих колективів Палацу культури Кредмаш.  Змістовна пізнавальна програма концерту, майстерні виступи   справили якнайкращі враження від побаченого та почутого.
  
 
   
 
 
        При проведенні масових заходів Козельщинський БДЮТ у районі тісно  співпрацює із загальноосвітнім школами, дошкільними закладами, дитячою музичною школою, центральною районною бібліотекою для дорослих. В області: з центром естетичного виховання учнівської молоді, еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, Полтавським національним педагогічним університетом ім. В.Г. Короленка. Районний конкурс колядок «Різдвяний Янгол» проходив за участю колективів шкіл району, дитячої музичної школи , БДЮТ та ансамблів «Благовіст», «Свічадо» Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка
  
 
                            
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz