Козельщинський Будинок дитячої та юнацької творчості

Меню сайту

           6 листопада 2015 року відбулося засідання ради закладу Будинку дитячої та юнацької творчості. У склад ради входять батьки та матері, що відповідально та активно приймають участь у житті своїх дітей, педагогічні працівники  БДЮТ не тільки з районного центру, а і з віддалених філій. Питання для розгляду було висунуто досить актуальні та злободенні, як глобальні, так і розгляд більш конкретних проблем.  Проходить час, і склад учнівського колективу змінюється. Заклад відвідують і учні, і їхні небайдужі батьки. Зміни у складі ради – природний та динамічний процес - зазначив голова ради закладу о.Костянтин (Бондаренко).Питання зміни формату спілкування дитячого, батьківського та педагогічного колективів викликало жваве обговорення. Адже, разом із змінами у світі, зміни відбуваються і у процесі спілкування та взаємодії батьківського, педагогічного та учнівського колективів. У час стрімких інформаційних технологій ми не маємо морального права залишати спілкування на рівні минулих  століть. Та, на противагу знеособленим, бездушним прийомам соціальних мереж  та засобів мас-медіа, підхід до виховання підростаючого покоління у нашому колективі повинен бути спрямований на плекання індивідуальності кожної дитини. Перерва у зв’язку поколінь, занедбаність та відсутність уваги держави до позашкільних форм роботи з дітьми дала нам покоління невихованих…батьків! Витоки принципів етичного поводження, відповідальної  та цілісної життєвої позиції людина отримує із раннього дитинства у родині, і цього не можна заперечувати. Та у час формування дорослої особистості негативний вплив чужоземних медіа-технологій  може зруйнувати уявлення про цінності майбутньої матері  чи глави родини.

        - Нам, батькам, відповідальним за майбутнє прийдешніх поколінь, важливо ступати у ногу із сучасним світом. Та важливо і не забувати, що дитя - як природний і чистий водний потік, має бути скерований берегами-наставниками. Чим суворіші та жорсткіші скелясті береги авторитарних батьків, тим бурхливіше реагує дитина на заборони, тим більш некерована може стати у майбутньому. Не можна також залишати дитину безконтрольною, давати волю будь-яким забаганкам та занедбувати дисципліну, щоб молода людина не була схожа на болотні затхлі води. Досить важливо, щоб  батьки та наставники  давали  їй можливість здорового та повноцінного розвитку, скерованого у руслі загальнолюдських цінностей, - зазначено у виступі представника від батьків  Юлії Колісніченко.

         Методист БДЮТ, Олена Віталіївна Бутенко, висвітлила основні напрямки діяльності клубу родинного спілкування «Родина», ознайомила присутніх із планом масових заходів, у якому батьки та діти, у співпраці із педагогами, можуть презентувати дух родини, ознайомити громаду із талантом та творчим потенціалом кожного учасника.

          В свою чергу, Юлія Іванівна Ілющенко, завідувач  відділу декоративно-ужиткового мистецтва,  розкрила питання задоволення художньо-естетичних потреб школярів на гуртках .

    - Діти від наймолодшого віку мають своє бачення світу, і барвами їх веселкового світосприйняття щедро діляться із нами. Відрадно бачити зростання юних талантів, їх пошук себе у різних напрямках гурткової роботи. Розмаїті  виставкові експозиції, по яких годилося б проводити регулярні екскурсії-творчий доробок гуртківців віком від 5 до 17 років. Деякі філігранні, оригінальні вироби могли б зробити честь багатьом музеям!

     Разом з тим, дружна родина педагогів та учнів  не зупиняється у розвитку ні на мить! Екскурсії по визначних та пам’ятних місцях, походи екологічного спрямування, участь у численних фестивалях та виставках та ще багато форм роботи  стимулюють  на досягнення нових висот.

 

Днями у Козельщинському Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося розширене засідання ради закладу у формі вільного мікрофону на тему «Позашкільний заклад очима батьків, дітей та громадськості».
    Захід розпочався вступним музичним вітанням, яке підготували вихованці вокальної студії «Первоцвіт» БДЮТ під керівництвом Олександри Рощі. Далі батьки та гості мали змогу ознайомитись із виступом команди учасників районного етапу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».
    На початку засідання голова ради отець Констянтин (Бондаренко)  ознайомив присутніх із планом проведення засідання. Основним змістом заходу  стало узагальнення результатів опитування батьків, педагогів, дітей, жителів селища та району.
    Напередодні засідання педагоги позашкільного закладу  разом з дітьми взяли інтерв’ю у різних категорій населення: дітей та дорослих, пересічних громадян та посадових осіб. Опитаним були задані різнопланові запитання: що ви знаєте про Будинок дитячої та юнацької творчості, чи ваша дитина (або ваших знайомих) відвідує цей заклад; чи можете ви назвати педагогів, що працюють у БДЮТ; чи доводилось вам бувати на виставках чи інших заходах позашкільного закладу; кого із талановитих та обдарованих дітей ви знаєте; хто надає БДЮТ фінансову підтримку; ваші зауваження до роботи закладу, побажання на майбутнє.
Відповіді опитаних узагальнила керівник гуртка англійської мови Р.В.Соловйова, яка зауважила, що «майже всі опитувані відповіли, що знають про існування такого закладу, де  діти можуть розвивати свої творчі здібності, але багато з них не змогли сказати, які заходи проходять у БДЮТ та майже ніхто не назвав обдарованих дітей. Найперше, що було виявлено при опитуванні – це те, що більшість людей не хотіли давати інтерв’ю, і, здавалось, погоджувались на нього лише тому, що його брали діти. Нам вдалося поспілкуватися з директором музичної школи Крамаренко Тетяною Федорівною, яка відмітила позитивне у співпраці Будинку творчості з дитячою музичною школою. Добрі відгуки залишили вчителі Пашківської школи, Козельщинського НВК. Із задоволенням  дав нам інтерв’ю начальник Козельщинського цеху електрозв’язку Володимир Дмитрович Васильченко. Тепла, приємна розмова відбулася також з головою селищної ради Дмитром Івановичем Піщаним. Люди старшого покоління знають про БДЮТ від своїх онуків, що відвідують гуртки. А дідусь однієї з вихованок навіть пожалкував, що в його дитинстві не було такого закладу. Багато опитуваних згадали гурток м’якої іграшки, керівником якого була Галина Іванівна Щербак та гурток крою та шиття, керівник Півень Наталія Михайлівна. Батьки тих дітей, що зараз відвідують гуртки образотворчого мистецтва та англійської мови, виразили вдячність своїм керівникам – Юлії Іванівні Ілющенко та Руслані Валеріївні Соловйовій.  Загалом усі опитані висловили позитивне враження про Будинок дитячої та юнацької творчості, усі бажали процвітання у розкритті  дитячих талантів та нових досягнень. Зауважень до роботи закладу не висловив ніхто».
Методист БДЮТ О.В.Бутенко у виступі підкреслила, що «система позашкільного навчання і виховання унікальна. Забезпечення свободи вибору дитиною виду діяльності відповідно до інтересів, формування дозвіллєвої культури (вміння корисно і правильно організовувати свій вільний час) – все це надає позашкільній освіті особливої актуальності».
У результаті проведеного анкетування з питання ролі Будинку дитячої та юнацької творчості в житті дитини педагоги закладу відмітили особливе значення БДЮТ у творчому розвитку дитини, отримання додаткових знань і вмінь, що знадобляться у практичному житті. Як правило, випускники закладу – творчі особистості, у яких професія чи власна справа пов’язана  з тією діяльністю, якою захопились  у дитинстві. Зайнятість дитини у вільний від навчання час дає можливість уникнути небезпечних ситуацій, у які можуть потрапляти школярі під впливом вулиці. Керівники гуртків вважають, що у Будинку творчості формується колектив за інтересами, де дитина може найповніше проявити себе. Саме тут діти можуть збагатити свій духовний світ, покращити моральні якості, знайти затишок для душі.
    Власну думку про позашкільний заклад висловили запрошені батьки та гості: Ю.Ю.Колісніченко, директор ЦСССДМ, мама Софії Колісніченко, вихованки гуртка образотворчого мистецтва; Р.В.Лисівець, керуючий Козельщинським відділенням Приватбанку, батько вихованки гуртка англійської мови Владислави Лисівець; Т.П.Дикопавленко – директор РБК, мама вихованки вокальної студії  Анни Дикопавленко; І.В.Логовський –  головний інспектор Козельщинського сектора головного управління державних служб України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області;
Лобач Людмила Панасівна –директор міжшкільного навчально-виробничого комбінату;  Наріжна Юлія Сергіївна – педагог-організатор Козельщинського НВК. У виступах присутні відмітили високу якість та результативність навчання і виховання дітей, створені зусиллями керівництва та педагогічного колективу всі сприятливі для цього умови. Батьки висловили пропозицію провести виїзні творчі виставки дитячих робіт та малюнків в організаціях та установах селища.
    З метою знайомства з результатами роботи протягом навчального року методист  БДЮТ Я.В.Баглай запропонувала перегляд презентації досягнень здібних та обдарованих вихованців закладу.
     Головним підсумком у обговоренні питання порядку денного стала оцінка позашкільного закладу очима його вихованців. Директор БДЮТ Н.Г.Калашник,  проаналізувавши дитячі відповіді, відмітила позитивне ставлення дітей до закладу, захоплення дітей педагогами закладу та заняттями в гуртках: «у БДЮТ багато гуртків, керівники гуртків – вмілі люди, я навіть не розумію, коли вони все встигають робити», «до Будинку творчості  приходять різні діти, і до кожного потрібен свій підхід, тому тут працюють добрі, хороші і чуйні вчителі», «тут навчають творчості, дисципліни  і культури», «у Будинку творчості проходять цікаві свята», «тут – чудово», «Будинок творчості – дуже хороший, він, наче Ангел, спустився з небес. Якщо показати його Богові, Він буде пишатись».
      Подобається дітям не тільки доброзичлива атмосфера спілкування та домашній затишок, а і куточок живої природи, де є можливість поспілкуватися з домашніми улюбленцями.
 Ніна Григорівна висловила вдячність батькам, педагогам  та запрошеним гостям за підтримку у забезпеченні результативного функціонування  закладу. Разом з тим, висловила ряд проблем, зокрема фінансових,  які на сьогодні не дають змогу в повній мірі організовувати певні заходи, реалізовувати цікаві ідеї: «Позашкільна освіта має чудову нормативно-правову базу, але їй бракує коштів. Закон чітко визначає правові, соціально-економічні, організаційні й інші засади. Так, позашкільні навчальні заклади фінансуються за рахунок коштів відповідних бюджетів (державного чи комунального), приватних – за кошти засновників. Але чи в повній мірі це виконується?.. В школу на уроки діти ходять, бо це необхідно. Гуртки ж відвідують не за примусом, а за бажанням. Тому, якщо педагог зміг зацікавити дитину тим, чого вона не зможе отримати на вулиці, тоді учень піде на заняття. А це вимагає певних зусиль і значних фінансових затрат».
       Далі Ніна Григорівна ознайомила присутніх із пропозиціями на 2015-2016 навчальний рік: організацію профільного навчання з декоративного розпису, поглибленого вивчення предметів (зокрема хімії), додаткової освіти із початкового навчання, дистанційного навчання (для школярів сільської місцевості), організацію підвозу дітей до позашкільного закладу з метою рівного доступу  кожного  школяра  до позашкільної освіти.
         На завершення засідання голова ради БДЮТ отець Костянтин звернувся до всіх, особливо батьків,  із проханням більше цікавитися інтересами та успіхами дітей, їхнім життям, проблемами, а також усіма можливостями  сприти тому, щоб діти творчо розвивалися.

                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                   

 

24 вересня 2014 року у БДЮТ відбулося чергове засідання ради закладу, на якому заслухано звіт директора Калашник Н.Г. про підготовку закладу до організованого початку нового 2014-2015 навчального року.

 

Про результати участі вихованців у конкурсах, змаганнях за минулий навчальний рік доповіла методист Бутенко О.В., яка ознайомила батьків та педагогів із напрямами позашкільної освіти у закладі в новому навчальному році, що розширили мережу гуртків та сприяли задоволенню запитів та інтересів дітей і батьків.

 

Учасники засідання оглянули оновлені навчальні кабінети та ознайомилися із кращими творчими роботами дітей та керівників гуртків.

 
 

 

       14 листопада у приміщенні Козельщинського Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося розширене засідання батьківської ради. На засідання ради були присутні : методист відділу освіти сім’ї та молоді  Кабаченко О.С., керівники гуртків закладу(Півень Н.М., Єгорова В.В., Ілющенко Ю.І., Кравченко М.І., Явтушенко А.В. Лисівець А.Л.), методисти БДЮТ Бутенко О.В., Сидоренко І.О., голова батьківської ради о. о. Костянтин (Бондаренко) та небайдужі батьки вихованців позашкільного закладу.

       Метою розширеного засідання ради було бажання показати батькам, - все, що робиться педагогами, робиться не на показ, а для дітей, для задоволення їх потреб, залучення до цікавого змістовного дозвілля, розкриття та розвитку обдарованості дітей. Перед батьківською аудиторією виступили з  презентаціями своїх робіт одні з найактивніших вихованців : Безхлібна Анастасія, Раджабова Маргарита, Тристан Марина. Ілющенко Ю.І., керівник гуртка «Образотворче мистецтво» разом із наймолодшими гуртківцями, представила батькам цікавий ігровий фрагмент проведення заняття. Далі перед присутніми зі своїм звітом про роботу на посаді протягом 2012-2013 н.р., виступив директор Козельщинського БДЮТ Калашник Ніна Григорівна. У виступі було наголошено, що в своїй роботі як директор позашкільного закладу вона керується Законом України «Про позашкільну освіту», Статутом закладу, правилами внутрішнього розпорядку, посадовою інструкцією директора, але головним важелем у роботі є в першу чергу інтереси та запити дітей та їхніх батьків. У минулому році було охоплено 620 учнів з рівзних напрямків позашкільної діяльності, що становило 21 гурток, 38 груп. На базі ЗОШ - 11, МНВК – 1, дитсадки – 2. У закладі працювало 9 штатних працівників, 13 сумісників та 4 працівники з обслуговування. Значно зріс інтерес дітей до різних видів декоративно-ужиткового мистецтва.Директором було наголошено, що позашкільна освіта – індивідуальна, добровільна, емоційно приваблива,значно відрізняється за своєю сутністю від школи тим, що ставить в центр уваги не предмет, не зміст і навіть не метод, а особистість дитини з її потребами та інтересами. У Козельщинському БДЮТ працюють творчі керівники гуртків, які володіють неабиякою педмайстерністю. Приємним є те, що керівники гуртків Лисівець А.Л., Кравченко М.І., Півень Н.М. колишні вихованці нашого Будинку творчості. У 2012 році за результатами роботи колектив Козельщинського БДЮТ нагороджений грамотою ПОЦЕВУМ за ІІІ місце у рейтингу участі позашкільних закладів області у масових заходах естетичного спрямування. Про результати діяльності закладу за минулий рік свідчать численні нагороди, грамоти, дипломи за участь у різноманітних конкурсах та виставках різного рівня. Від імені батьків зі словами вдячності за роботу з дітьми, виступила Тристан Вікторія Василівна. Підсумував роботу розширеного засідання голова батьківської ради о.о. Костянтин (Бондаренко) зазначивши, що батьки будуть постійно, в міру своїх можливостей, підтримувати всі починання та ініціативні пропозиції педагогів та намагатися вести тісну співпрацю з адміністрацією позашкільного закладу для створення комфортних умов для навчання та цікавого проведення дозвілля наших дітей. Було приємно , що педагоги та батьки зацікавлені у тісній співпраці у напрямку виховання творчо-обдарованих дітей, які відвідують Козельщинський Будинок дитячої та юнацької творчості.

 

 

ТЕМАТИКА ЗАСІДАНЬ РАДИ

 КОЗЕЛЬЩИНСЬКОГО БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

 

План проведення ради закладу  Козельщинського БДЮТ

 

                                                                         Дата проведення: 23.11.2011р.

 

1.Спільна робота закладу та батьків вихованців по формуванню

                                                                інтересу до певного виду творчої діяльності.

                                                                Ілющенко Ю.І., керівник

                                                                художньої студії «Палітра»

                                                                КравченкоМ.І., керівник

                                                                гуртка «Картинг»

 

2. Виховання у дітей  правильного оцінювання власних потреб і можливостей.

                                                                  Тристан В.В., голова ради  батьків

 

  3. Знайомство з річним планом роботи БДЮТ.

                                                                   

                                                                   Калашник Н.Г., директор  БДЮТ

                                     

 План проведення ради закладу Козельщинського БДЮТ

 

                                                                    Дата проведення:  21.02. 2012р.

 

 1. Роль родинних відносин у формуванні характеру дитини.

                                                                                              Тристан В.В., голова ради закладу

 2. Важка дитина. Яка вона?  (консультація психолога, перегляд відеоматеріалів)

                                                                                                                                                

                                                                Охріменко О.А.,  психолог    

                                                                районного методичного кабінету

                                                                відділу освіти, сім’ї та молоді

План проведення ради закладу Козельщинського БДЮТ

                                               

                                                    Дата проведення:   17.05. 2012р.

  

  1. Виступ вихованців вокального гуртка.

                                                                Одновол А.В., керівник вокального гуртка

 

  2. Філософія дитячого щастя за Сухомлинським.

                                                                Бутенко О.В., методист БДЮТ

 

  3. Відеозвіт про навчально-виховну роботу в закладі протягом 2011-2012 р.р.

                                                                Бутенко О.В., методист БДЮТ

                                                                Кравченко М.І., керівник клубу картингу  БДЮТ

 

   4. Про підсумки спільної роботи та планування наступних задумів.

                                                                Тристан В.В., голова ради закладу

                                                                Калашник Н.Г., директор БДЮТ

 

   5. Анкетування батьків.

  

План проведення ради закладу Козельщинського БДЮТ

                                                                                         

                                                             Дата проведення:   28.11.2012р.

  

1. Роль  позашкільного закладу і сім’ї у професійному самовизначенні дитини.

                                                                   (доповідач    -   Калашник Н.Г.)

                                                                   (співдоповідачі   - Півень Н.М., Кравченко М.І. )

 

2. Професії, які користуються попитом нині. Стан працевлаштування людей у нашому районі.

                              

                                                                    (доповідач   -  Лихо Юлія Леонідівна,

                                                                     головний   спеціаліст надання

                                                                     соціальних послуг центру зайнятості)

 

     

 

План

проведення засідання ради закладу Козельщинського БДЮТ

                                               

                                                                               10.04.13 р. о 16.00

 

Тема: «Здоров`я  сім`ї – здоров`я  держави і нації»

  

1. Сім`я на основі священного Писання.

                                                                     о. Костянтин

 

 2. Негативні звички у дітей.

                                                                       Горбачова  О.П. , психолог                           

                                                                         Козельщинського

                                 &nb

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz